Paweł Rymarz jest radcą prawnym i partnerem zarządzającym Rymarz Zdort Maruta (wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k.). Współkieruje praktyką prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć.
Doświadczenie i wykształcenie:
Jest renomowanym doradcą prawnym w dziedzinie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo przy największych akwizycjach i prywatyzacjach, w licznych krajowych i międzynarodowych publicznych ofertach papierów wartościowych oraz przy transakcjach private equity, a także przy restrukturyzacjach wielu najważniejszych polskich grup kapitałowych.
Paweł Rymarz jest także arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1985 roku. Wpis na listę radców prawnych uzyskał w 1992 roku. Rok później rozpoczął pracę w kancelarii Weil, Gotshal & Manges (obecnie Rymarz Zdort Maruta). Stanowisko partnera zarządzającego sprawuje nieprzerwanie od 1998 roku.
Rankingi i nagrody:
Paweł Rymarz jest od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych prawników w Polsce. Regularnie uzyskuje rekomendacje i wyróżnienia w ramach międzynarodowych i krajowych rankingów rynku prawniczego (w tym m.in. Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000, PLC Which Lawyer? oraz Expert Guides; ranking kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita oraz ranking polskiej edycji miesięcznika Forbes.
Uzyskiwane rekomendacje dotyczyły m.in. następujących obszarów doradztwa: fuzje i przejęcia, transakcje private equity, prawo korporacyjne i prawo spółek, rynki kapitałowe (w zakresie rynków udziałowych i dłużnych papierów wartościowych), restrukturyzacje i prawo upadłościowe, energetyka i zasoby naturalne, prawo telekomunikacyjne oraz prawo mediów i nowych technologii.
W prestiżowym rankingu publikowanym przez Chambers & Partners już od jego pierwszej polskiej edycji Paweł Rymarz jest corocznie zaliczany do grona najlepszych prawników (Poziom 1) w dziedzinie prawa korporacyjnego, transakcji fuzji i przejęć, a także jest uznawany za jednego z najlepszych prawników (Poziom 1) w Polsce w dziedzinie transakcji private equity oraz za jednego z najlepszych w Polsce specjalistów w dziedzinie restrukturyzacji i prawa upadłościowego.
Według ostatnich raportów Paweł Rymarz niezmiennie uznawany jest za wysoce szanowanego praktyka zajmującego się najważniejszymi przejęciami spółek publicznych i niepublicznych, restrukturyzacjami przedsiębiorstw oraz transakcjami private equity. Respondenci uznają go za „legendę polskiego rynku”, prawnika cieszącego się niezmiennie doskonałą reputacją, regularnie doradzającego przy największych transakcjach M&A z udziałem spółek publicznych i prywatnych. „Koncentruje się na rozwiązywaniu problemów, nie tworząc przy tym nowych”, powiedział jeden z komentatorów, dodając: „Paweł Rymarz ma niezwykłe wyczucie biznesowe, doskonale wie, jak osiągnąć rozwiązanie, które jest „fair” z punktu widzenia obu stron”. Klienci doceniają jego „błyskotliwe, rzeczowe oraz zwięzłe” podejście. Paweł Rymarz świadczy doradztwo najwyższej jakości przy postępowaniach upadłościowych oraz w pozasądowych procesach restrukturyzacyjnych. Według jednego z klientów, “ma olbrzymie doświadczenie i szybko trafia w sedno sprawy” oraz „znakomicie rozumie całość sytuacji”.
Od 2018 roku znajduje się na liście Hall of Fame prowadzonej przez prestiżowy międzynarodowy ranking kancelarii prawnych The Legal 500 – wyróżnienie przyznane Pawłowi Rymarzowi jako jednemu z elitarnych partnerów kancelarii prawnych, którzy cieszą się niesłabnącym uznaniem klientów, ceniących ich za świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie.
Od wielu lat w rankingu prawniczym dziennika Rzeczpospolita jest uznawany za lidera w dziedzinie fuzji i przejęć oraz prywatyzacji i restrukturyzacji w Polsce. W 2018 roku otrzymał honorowy tytuł ”Prawnika trzydziestolecia” przyznany przez kapitułę działającą pod auspicjami Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz dziennika Rzeczpospolita, jako jednemu z wiodących ekspertów, którzy odegrali kluczową rolę w rozwoju branży prawniczej w Polsce oraz wnieśli znaczący wkład w transformację ustrojową kraju po roku 1989.